Coaching kariery

Na czym polega coaching?

„Coaching to metoda wspierania rozwoju, realizowana w formie cyklu spotkań pomiędzy coachem a klientem, podczas których coach, poprzez aktywne słuchanie, zadawanie pytań oraz stosowanie innych specyficznych narzędzi i zadań rozwojowych, towarzyszy klientowi w wyznaczaniu ważnych dla niego celów, odnajdywaniu wewnętrznych zasobów potrzebnych do ich realizacji oraz ustalaniu i wdrażaniu planów działań. Coach wspiera klienta w odkrywaniu i efektywnym wykorzystaniu osobistego potencjału celem podnoszenia jakości życia." Źródło: Izba Coachingu, „Czym jest coaching?", dostęp: dn. 16.10.2018, www.izbacoachingu.com/coaching/czym-jest-coaching.

Czym i dla kogo jest career coaching?

Coaching kariery jest odmianą coachingu, która zajmuje się planowaniem i rozwojem ścieżki kariery. Przeznaczony jest on dla osób, które: cechują się nastawieniem na rozwój, chcą dokonać zmian, charakteryzują się przedsiębiorczą postawą oraz mają cele związane z karierą.

Jakie korzyści płyną ze stosowania coachingu kariery?

  • Dodaje pewności siebie.
  • Pomaga odkryć mocne strony oraz je wzmacniać.
  • Prowadzi do zwiększenia efektywności oraz skuteczności działań.
  • Pomaga zdiagnozować swoje ograniczenia i stawiać im czoła.
  • Pomaga w dokonaniu zmian w życiu zawodowym oraz osobistym.

Z jakich metod korzystam?

Najczęściej stosowaną przeze mnie metodą jest CoachWise, koncentrująca się na Kliencie. Łączy ona w sobie pracę analityczną, umożliwiającą rozumienie świata zewnętrznego Klienta ze zmieniającym się pod jego wpływem światem wewnętrznym. Coach pełni ważną rolę osoby towarzyszącej, która wspiera Klienta i wspólnie celebruje sukcesy Klienta.

Innym, również efektywnym, stosowanym przeze mnie narzędziem jest model GROW, w którym główny nacisk położony jest na aktywność i rozwój Klienta.

Co mnie wyróżnia?

  • Tworzę autorskie narzędzia coachingowe w odpowiedzi na indywidualne potrzeby klienta.
  • Specjalizuję się w rozwoju zawodowym.
  • Wśród moich wartości prym wiedzie praca, a moją misją jest wspieranie innych w rozwoju zawodowym, dlatego z ogromnymi chęciami podejmuję się współpracy w roli career coacha.
  • Potrafię rozpoznać, kiedy klient potrzebuje coachingu, a kiedy innej metody rozwoju.
  • Indywidualne podejście, nastawienie na długofalową współpracę oraz wsparcie Klienta między sesjami to standardy w mojej pracy.

Informacje o zapisach

Cena sesji coachingowej do 60 min wynosi 150 PLN brutto (z VAT). Wyjątek stanowi pierwsza sesja, która kosztuje 80 PLN brutto (z VAT).

Spotkania obywają się na warszawskim Żoliborzu. Istnieje możliwość skorzystania z usługi za pomocą Skype.

W celu umówienia się na coaching, proszę o kontakt telefoniczny.

Polecane wpisy:

Co warto wiedzieć o coachingu? Najczęstsze pytania